Obróbki blacharskie

Pewny dach nad głową jest tak samo ważny, jak trwałe fundamenty. Jednak w przypadku połaci dachowej trzeba dbać o każdy z najdrobniejszych elementów, jakie ją stanowią. Równie ważna, co jakość materiału pokrywającego połać dachową, jest staranność przy montowaniu obróbki blacharskiej.

Głównym zadaniem dachu jest ochrona budynku przed działaniem warunków atmosferycznych. Jednak aby nie doszło do przecieku deszczu czy wody z topniejącego śniegu, konieczne jest jak najbardziej perfekcyjne wykończenie tej części budynku. Wilgoć, która przedostanie się pod dach, jest bardzo niebezpieczna, która ściekając do niższych partii dachu, ma utrudnioną możliwość odparowania, co wiąże się z możliwością zawilgocenia fragmentu połaci dachowej.

Konsekwencje tego są łatwe do przewidzenia, pojawia się zagrzybienie, a zimą, przy temperaturach poniżej zera, zawilgocony fragment zamarza. Przy znacznych wahaniach temperatury grozi mu natomiast nadwyrężenie właściwości nośnych na skutek odłamywania się zamarzniętych fragmentów. Aby nie dopuścić do takich konsekwencji, potrzebna będzie solidnie wykonana i zamocowana obróbka blacharska.

Wyświetlanie jednego wyniku

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.